Lot 42

Lot: 42

TIBET – 19° EEUW vuurvergulde sculptuur van ‘Vajrapani’ (ook genoemd “Jambhala” of “Kubera”), de koning van de Yaksha’s (natuurgeesten), en de god van de rijkdom – hoogte : 22 cm Hij is een “Lokpala”: één van de bewakers van de 4 richtingen (nl. het noorden). Gezeten in lalitasana op een lotusbloem houdt hij in zijn rechterhand een citroen (“jambhara”, vandaar zijn Tibetaanse naam: “Jambhala”, zijnde de rijkdom-gevende vorm van Avalokiteshvara, getypeerd door de kenmerkende bodhisattva-kroon op zijn hoofd) en in zijn linkerhand een mangoest die edelstenen uitspuwt. rond zijn nek hangen juwelen en een sjaal slingert rond zijn schouders

19th Cent. Tibetan gilded ‘Vajrapani’ sculpture

Estimation 500 - 1500 euro