Lot 689

Lot: 689

TIBET – 19° EEUW vuurvergulde sculptuur van ‘Vajrapani’ (ook genoemd “Jambhala” of “Kubera”), de koning van de Yaksha’s (natuurgeesten), en de god van de rijkdom – hoogte : 22 cm Hij is een “Lokpala”: één van de bewakers van de 4 richtingen (nl. het noorden). Gezeten in lalitasana op een lotusbloem houdt hij in zijn rechterhand een citroen (“jambhara”, vandaar zijn Tibetaanse naam: “Jambhala”, zijnde de rijkdom-gevende vorm van Avalokiteshvara, getypeerd door de kenmerkende bodhisattva-kroon op zijn hoofd) en in zijn linkerhand een mangoest die edelstenen uitspuwt. rond zijn nek hangen juwe

19th Cent. Tibetan guilded ‘Vajrapani’ sculpture

Schatting/Estimation 1000-2000 euro